UWAGA! Dołącz do nowej grupy Szczawnica - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Bezpieczna Kobieta 2026 – spotkanie dzielnicowych w Nowym Targu


W dniu 25 marca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu odbyło się spotkanie w ramach programu „Bezpieczna Kobieta 2026”. Uczestniczyli w nim dzielnicowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji, którzy przedstawili tematy związane z bezpieczeństwem kobiet w życiu codziennym. Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości zagrożeń oraz naukę skutecznych metod ochrony przed przestępstwami.

Podczas prelekcji omówione zostały najczęstsze zagrożenia, jakie mogą napotkać kobiety, zwłaszcza w kontekście korzystania z internetu. Dzielnicowi zwrócili uwagę na różne metody działania oszustów, takie jak schematy oszustw „na policjanta” czy „na pracownika banku”. Przedstawiono także zagrożenia związane z płatnościami BLIK, aby uczestniczki mogły skuteczniej rozpoznawać próby wyłudzeń.

Kolejnym istotnym punktem spotkania była tematyka bezpieczeństwa na różnych wydarzeniach towarzyskich. Policjanci przestrzegali przed zachowaniami, które mogą prowadzić do niebezpieczeństw, wskazując na konieczność pilnowania swoich napojów oraz ostrożność w nawiązywaniu nowych znajomości. Uczestniczki spotkania miały również możliwość bezpośredniego kontaktu z dzielnicowymi, co sprzyjało zadawaniu pytań i uzyskiwaniu praktycznych porad.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu podkreśliła wagę takich inicjatyw oraz ich wpływ na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców i budowanie zaufania w relacjach z lokalną społecznością. Działania te stanowią ważny element profilaktyki przestępczości i ochrony obywateli.

Źródło: Policja Nowy Targ


Oceń: Bezpieczna Kobieta 2026 – spotkanie dzielnicowych w Nowym Targu

Średnia ocena:4.52 Liczba ocen:9


Zobacz Także