UWAGA! Dołącz do nowej grupy Szczawnica - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Dzielnicowi z Klikuszowej na festynie rodzinnym w Szczawnicy


W ostatnią niedzielę, 29 czerwca 2025 roku, w Klikuszowej zorganizowano festyn rodzinny, w ramach którego dzielnicowi z miejscowej komendy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. Wydarzenie odbywało się pod hasłem ogólnopolskiej akcji „Dzielnicowy bliżej Nas”, mającej na celu promocję bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku w kontekście nadchodzących wakacji, angażując się w rozmowy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.

W trakcie festynu mundurowi prowadzili działania w ramach kampanii „Bezpieczne Wakacje 2025”, skupiając się na edukacji w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Policjanci informowali mieszkańców o zagrożeniach związanych z ruchem drogowym, a także o niebezpieczeństwach czyhających w internecie oraz zasadach bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Tego typu aktywności mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców i promowanie odpowiednich postaw wśród najmłodszych.

Funkcjonariusze zapewnili uczestnikom festynu niezwykłą atrakcję, prezentując policyjny radiowóz, co wzbudziło ogromne zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci. Młodsze pokolenie z entuzjazmem wsiadało do radiowozu, zadawano pytania dotyczące pracy policjantów, a mundurowi chętnie dzielili się ciekawostkami ze swojej służby. Wydarzenie zakończyło się bardzo pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności, a obecność dzielnicowych dowiodła, że ich zadania wykraczają poza interwencje i ulokowane są w budowaniu zaufania oraz relacji z mieszkańcami.

Źródło: Policja Nowy Targ


Oceń: Dzielnicowi z Klikuszowej na festynie rodzinnym w Szczawnicy

Średnia ocena:4.61 Liczba ocen:12


Zobacz Także