24 listopada br. miało miejsce spotkanie profilaktyczne z udziałem dzielnicowego z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu oraz uczniów miejscowego liceum. W trakcie prelekcji omówiono istotne tematy związane z cyberbezpieczeństwem oraz odpowiedzialnością nieletnich. Młodzież miała okazję poznać zagrożenia, jakie mogą wynikać z korzystania z Internetu oraz dowiedzieć się, jak mogę wpływać na bezpieczeństwo seniorów w swoich rodzinach.
Podczas spotkania dzielnicowy szczegółowo przedstawił zagrożenia czyhające w sieci, koncentrując się na problemach takich jak cyberprzemoc oraz przestępstwa internetowe. Uczniowie zostali pouczeni o konsekwencjach prawnych związanych z niewłaściwym zachowaniem w Internecie, a także o sposobach ochrony swoich danych i kont. Zwrócono uwagę na to, że anonimowość w sieci jest złudna i nieprzemyślane działania mogą prowadzić do poważnych skutków.
Ważnym zagadnieniem poruszonym na spotkaniu była również przemoc rówieśnicza oraz zakres odpowiedzialności nieletnich. Dzielnicowy wyjaśnił, jakie zachowania mogą skutkować konsekwencjami prawnymi. Uczniowie dowiedzieli się także o metodach stosowanych przez oszustów wobec osób starszych, co ma na celu zwiększenie ich świadomości i pomocy najbliższym. Datiektem stało się również wspomniane, że młodzież może odegrać kluczową rolę w edukowaniu seniorów na temat bezpieczeństwa.
Na zakończenie prelekcji dzielnicowy poruszył temat działań priorytetowych planowanych na nadchodzące miesiące, wskazując na problem nieprawidłowego parkowania w rejonie ważnych dla pieszych miejsc. Podkreślił, że takie wykroczenia wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z zasadami rekrutacji do Policji oraz możliwościami pracy w tej formacji, co może być inspiracją dla niektórych z nich w przyszłości.
Źródło: Policja Nowy Targ
Oceń: Spotkanie dzielnicowego z młodzieżą: Prelekcja o bezpieczeństwie w sieci i odpowiedzialności społecznej
Zobacz Także




