W minioną sobotę, 19 października 2024 roku, odbyły się obchody 30-lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy. Uroczystość ta była nie tylko okazją do świętowania, ale również przypomnieniem o niezwykle ważnej roli, jaką stowarzyszenie odgrywa w lokalnej społeczności. Podczas wydarzenia złożono podziękowania osobom, które na co dzień angażują się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Włodarz Szczawnicy oraz przedstawiciele Rady Miasta zostali uhonorowani za swoje wsparcie i współpracę.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy działa nieprzerwanie przez trzy dekady, oferując wszechstronną pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy stowarzyszenia mają możliwość korzystania z opieki, rehabilitacji oraz edukacji w przyjaznym i wspierającym środowisku. Dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy, osoby te mają szansę na rozwój swoich talentów oraz umiejętności, co pozwala im na lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym.

Podczas jubileuszowej uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Bogdan Szewczyk, wystosował serdeczne gratulacje oraz życzenia do zespołu PSONI, zwracając uwagę na znaczenie ich pracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Współpraca między samorządem a organizacją została doceniona poprzez wręczenie statuetki oraz dyplomu honorowego, które symbolizują wspólne wysiłki na rzecz tworzenia warunków dla prawidłowego rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uroczystość stała się także inspiracją do dalszych działań na rzecz integracji oraz wsparcia lokalnej społeczności.

Źródło: Urząd Miasta Szczawnica

Oceń: 30-lecie PSONI Koło w Szczawnicy – Święto Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością