Nowy plac zabaw w Parku Dolnym w Szczawnicy otwarty dla mieszkańców

Zakończenie prac nad rozbudową placu zabaw w Parku Dolnym w Szczawnicy stanowi nowy rozdział w dostępności przestrzeni publicznej dla dzieci, w tym z niepełnosprawnościami. Inwestycja, która została dokonana, ma na celu zaopatrzenie owego miejsca w nowoczesne urządzenia oraz udogodnienia. Po zakończeniu prac, wszyscy mieszkańcy mogą w pełni korzystać z nowo powstałej infrastruktury, a także z różnorodnych udogodnień, które ją otaczają.

Realizacja projektu noszącego nazwę „Rozbudowa placu zabaw w Parku Dolnym w Szczawnicy” miała na celu przede wszystkim poprawę dostępności. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie zyskali łatwiejszy dostęp do zabawy i relaksu w parku. Montaż nowych urządzeń, takich jak huśtawki i zjeżdżalnie, został starannie przemyślany, aby stworzyć integracyjne środowisko zabawowe dla wszystkich użytkowników.

Projekt został zrealizowany w ramach programu Dostępna Przestrzeń Publiczna, z dofinansowaniem ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kwota wsparcia, którą przyznano na tę inwestycję, wyniosła 550 000 zł. Dodatkowo, w ramach zagospodarowania terenu, ułożono nową nawierzchnię oraz zamontowano wygodne ławki, co przyczyni się do zwiększenia komfortu korzystania z placu. Mieszkańcy Szczawnicy mogą więc cieszyć się nową przestrzenią, która sprzyja aktywności fizycznej i integracji społeczne.

Źródło: Urząd Miasta Szczawnica

Oceń: Nowy plac zabaw w Parku Dolnym w Szczawnicy otwarty dla mieszkańców